Blogi

Masinaga valmistatud paberkott versus käsitööna valmistatud kott ehk kumba eelistada?

 

Tänane postitus on masinaga valmistatud ning käsitööna tehtud paberkottidest, et paremini aru saada, mis on nende plussid ja miinused, valmistamise eripärad ning peamised kasutusvõimalused.

Masinaga valmistatud paberkott

Esmaseks tegevuseks on paberi trükkimine, seda siis muidugi juhul, kui tegu on värvilise kotiga. Materjaliks on spetsiaalne kraftpaber, mille nimetus tuleneb saksa keelest („kraft“- tugev). Paberit trükitaks rullis, seejärel suunatakse juba trükitud paber masinasse. Masin stantsib ja liimib kokku pabermaterjali, millest siis lõpuks valmistatakse kindlaks määratud suuruses paberkott. Kõige viimasena liimib masin paberkotile ka sangad.

masinaga valmistatud paberkott

masinaga valmistatud paberkott

Masinaga valmistatud paberkotte toodetakse kindlate mõõtudega ning neid suurusi pole võimalik vahepeal muuta, sest korraga valmistatakse keskmiselt pool miljonit kotti. Küll aga on eeliseks hind- sellisel viisil toodetud paberkotid on oma hinnaklassilt soodsamat, sest tegu on masstoodanguga. See aitab hoida üksikeksemplari hinna madala. Masinaga valmistatud paberkotid sobivad suurepäraselt kasutamiseks butiikides ning oma ettevõtte reklaamikandjaks.

Masinaga valmistatud paberkotte pakume mitmeid erinevaid lahendusi. Kõikide võimaluste kohta leiate info siit.

Käsitööna valmistatud paberkotid

Käsitööna valmiva paberkoti valmimisprotsessi võib võrrelda rätsepa tööga näiteks ülikonna õmblemisel. Protsess on pikk ja kulukas, mille tulemuseks on aga unikaalne ning kliendi soovidele vastav toode.

Käsitööna valmivate paberkottide puhul on võimalik valida erinevate paberi tüüpide, trükivärvide ning lõppviimistluse vahel. Sellisel viisil tehtavad paberkotid liimitakse ning komplekteeritakse kõik käsitsi. Tööprotsess ise näeb välja järgmine:

-vastavalt kliendi soovile trükitakse paber, valikuvõimalus on kuni 4 erinevat värvi. Tihti kaetakse paber veel lisaks laminaadiga (kile), see annab kotile tugevuse ning elegantse välimuse.

-järgmisena toimub kottide välja stantsimine. Stantsimine on protseduur, kus tehakse vorm, mis surub paberile sisse sooned. Nende soonte järgi saab siis koti kokku liimida.

-kui kliendil on soov saada veelgi luksuslikuma välimusega paberkotte, siis kasutatakse selleks foolium- või pimetrükki. Fooliumtrüki puhul pressitakse foolium kuumaga paberi külge. Pimetrükk on paberi sisse kujundite surumine.

-kui tehnoloogiline protsess on lõppenud, liimitakse kotid käsitsi kokku. Ühtlasi liimitakse koti põhjale kartongist tugevdus, mis annab paberkottidele hea kandevõime. Samuti liimitakse kartongist tugevdused koti sangade alla. Selleks keeratakse koti ülemine serv sisse, nii jäävad ärapööratud serva alla kartongist tugevdused. Paberkott on valmis peale nöörsangade sõlmimist kotile, ka see tegevus tehakse käsitsi.

käsitöö_grupp

käsitööna valmistatud paberkotid

Ilmselgelt on käsitööna valminud paberkottide hind kallim, sest üks tööline liimib maksimaalselt 200 kotti päevas (võrdluseks eelpoolmainitu, et masinaga toodetakse korraga pool miljonit kotti). Küll aga on tulemuseks unikaalsed ning silmapaistvad paberkotid. Kästiööna valmistatud paberkotid on ideaaalsed firmadele ärikingituste pakkimiseks.

Meie poolt pakutavate eritellimusel valmistatud käsitöökottide kohta leiate info sellelt lehelt

radisson

käsitööna, personaalse pealetrükiga paberkotid

Seotud postid