Blogi

Jõulukott.

 Milline on sobiv jõulukott firmadele?

 

Jõulud on osa aastast, mida pea kõik ootavad. Kui kaubanduskeskustes valitsev kingituste ostmise trall välja arvata, siis on tegu ju ometi toreda osaga aastast. Kodud ja kontrid kaunistatakse jõulumeeleolu hoidma, piparkoogi lõhn rõõmustab nii suuri kui väikeseid, linn särab tuledes ning ühte head ja südamest tulnud kingitust ihkab meist igaüks. Kus aga on kingitused? Loomulikult jõulukotis.

Ent milline on üks õige jõulukott? Kas sellele on üldse ühte vastust?

jõulukott

jõulukott

Paljud pöörduvad Dispaki poole sooviga tellida oma firmale jõulukotti. Ent milline peaks see olema, eriti kui pöördutakse ettevõtte poole, kes on spetsialiseerunud paberkottide tootmisele? Kas ülisuurt, pigem Gulliveri maailma mõõtu paberkotti? Või hoopiski hiiglaslikku ümbrikku, kuhu 2D formaadis kingitused mahutada? Vahest lausa ülisuurt, multifilmilikult tuttavat, värviliste lappidega paigatud tekstiilikotti, mis lapsepõlve jõulu- või nääriõhtutest meeles on? Milline oleks sobilik jõulukott firma jõulupidu kaunistama ning õiget meeleolu looma?

Jõulud on ju ikkagi kauaaegne traditsioon ning traditsioonide hoidmine või nende meelde tuletamine on osa pühade tähistamisest. Kuidas peaks toimima firma juht, kes (loodetavasti juba varakult) oma töötajate ja klientide jõulukingitustele mõtleb? Kas pakkida üllatused kenasse kinkekotti või siidipaberisse? Kas asetada need pakid anonüümselt töötaja kontorilauale ja lasta edastada postiljonil oma olulistele klientidele? Või vahest leiab jõuluvana aega, et kontorist läbi astuda ning kõigi rõõmuks on tal kaasas kingitused mahukas jõulukotis? Või on pühadeaeg nii kiire, et jõulukott ootab kuuse juures, et töötajaid/kliente rõõmustada?

Ma ei tea, kuidas on lood Teiega, aga minule seostub jõulukotiga ikkagi suur, tugev ja mahukas riidest kott. Just selline, mida kandis endaga kaasas lapsepõlve nääri- ja jõuluvana. Üksikute kingituste jaoks sobib kindlasti ka üks korralik, tugevate sangadega paberkott, mis oma kaunistustega samamoodi pilku püüab. Aga kui kingisaajaid on rohkem, siis ei ole vastast tublile ja tugevale tekstiilkotile. Vahest on see aga hea äriidee ühele toimekale ja nobedale käsitöö tegijale? Jõulukott firmale- ehe ja aus käsitöö, ainulaadne ning väärtuslik, tehtud spetsiaalselt konkreetsele firmale (või nende kliendile/klientidele). Tikitud või lapitehnikas, firma logoga või jõuluteemaliste motiividega, töötajate nimedega (või igale töötajale siiski omanimeline väike jõulukott näitamaks, et firma juht hindab ja hoolib kõigist oma töötajatest), rahvuslike mustrite ning esivanemate pärandit edasi kandvate sümbolitega. Ideid ja võimalusi, mille vahel valida, on lõputult.

Jõulud on üürike aeg, mis möödub kiirelt. Õnneks on jõulud aktuaalsed siiski igal aastal, nii saab juba varakult valmistuma hakata, kui sel aastal õige jõulukoti leidmisega kiireks läks. Eks vanarahvaski öelnud, et „Rege rauta suvel…“

Aga mis Teie arvate?

Milline oleks just Teie firmale ja Teie töötajate nõudmistele ning maitsele vastav jõulukott?

Andke meile teada, et järgmiseks aastaks juba aegsasti ettevalmistunud oleksime

Seotud postid